بانوی بی نشان

السّلام علیک یا فاطمة الزّهــــــــراء الصدّیقه الشّهیده ( س )

افسران - اولین لینک

شهادت دخت نبی اکرم ام ابیها را محضر امام زمان (عج)و همه شما دوستداران اهل بیت تسلیت عرض میکنم.

زهرا عصاره عصمت است . زهرا ، آیینه پاکی است . زهرا زلال کوثر است . ای همیشه جاری ! ای بهار کوتاه! ای ترنم باران وحی ! در شکوه مقام تو حیرانم که معنویت رشته‌های چادرت دست نیاز می‌آویزد و معرفت به غبار آستان خانه‌ات بوسه می‌زند. برهوت این دنیای خاکی شایان میزبانی چشمه سار همیشه جاری تو را نداشت. تو که در آیینه زخم‌ها و داغ‌ها و در هجران پدر غریبانه زیستی و در وداع شبانه‌ات با پهلویی شکسته، خانه گلین را به امید آغوش بهشتی پدر ترک گفتی...

وجود مبارک حضرت فاطمه علیهاالسلام تنها یک تفکر یا تصور یک حقیقت حیات بخش نیست. بلکه تجسمی عینی و زنده از برکت خداوند بر انسان است. اگر تا قبل از حضور ایشان در عالم خاکی انسان معناگرا مجبور بود گوشه‌هایی از نعمت یک زن مقدس را در اسطوره‌ها، الهه‌ها و افسانه‌ها جستجو کند یا متوسل به پاکدامنی حضرت مریم(ع) یا خردمندی آسیه و وفاداری سارا بشود، بعد از تجسم خاکی و عینی ایشان برای انسان کمال‌گرا یک الگوی زنده و جاوید پدید آمد و آن شخصیتی والا به نام «فاطمه» دختر رسول اکرم بود.

ای همیشه جاری! ای بهار کوتاه! ای ترنم باران وحی! در شکوه مقام تو حیرانم که معنویت رشته‌های چادرت دست نیاز می‌آویزد و معرفت به غبار آستان خانه‌ات بوسه می‌زند. برهوت این دنیای خاکی شایان میزبانی چشمه سار همیشه جاری تو را نداشت. تو که در آیینه زخم‌ها و داغ‌ها و در هجران پدر غریبانه زیستی و در وداع شبانه‌ات با پهلویی شکسته، خانه گلین را به امید آغوش بهشتی پدر ترک گفتی...

از این رو است که فاطمه علیهاالسّلام را ناموس و علت هستی می‌دانند . اگر فاطمه علیهاالسّلام پا به جهان فانی نگذاشته بود و خاک هبوط را به قدوم خود مبارک نمی‌کرد، دیگر برای پیروانش هدفی وجود نداشت تا برای آن به شهادت برسند و جهاد کنند. جهانیان با توسل به اوست که توکل به احد را می‌آموزند و از نور هدایت ایشان است که برکت زندگی دنیایی درک می‌شود.

بنابراین بی‌دلیل نیست که بعد از درگذشت ملکوتی ایشان ، بشریت ، سرگشته به دنبال مرهمی است تا زخم نبود روح بخش ایشان در عالم فانی التیام یابد . از این روست که هر چه انسان برای درک حضرت فاطمه علیهاالسلام تلاش می‌کند ، برکت آن بر خودش می‌تابد و این اصل وجودی نعمت فاطمه علیهاالسّلام در دنیا است .

امروز هم شاهد تلاش انسان‌های پاکی هستیم که به دنبال معنویت فاطمه علیهاالسلام در رفتار روزمرّه خود هستند و با تذکره و یادمان‌هایی سعی دارند آوای خوش چشمه کوثر را در یادشان زنده نگه دارند تا در بهشت ، حاضر در خدمت ایشان باشند .

رسول اکرم صلی الله علیه و آله روایت نموده‌اند که خدای متعال فرمود:

ای احمد! اگر تو نبودی آسمان و زمین را نمی‌آفریدم و اگر علی نبود تو را نمی‌آفریدم و اگر فاطمه نبود ، شما را نمی‌آفریدم . (یعنی شمایان رمز خلقتید)(1) از امام محمدباقر علیه السّلام روایت شده است که ، ولادت حضرت زهرا علیهاالسلام پنج سال بعد از بعثت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سن شریف آن بانو در هنگام وفات هیجده سال و هفتاد و پنج روز بود .(2)

فاطمه علیهاالسّلام را ناموس و علت هستی می‌دانند. اگر فاطمه علیهاالسّلام پا به جهان فانی نگذاشته بود و خاک هبوط را به قدوم خود مبارک نمی‌کرد ، دیگر برای پیروانش هدفی وجود نداشت تا برای آن به شهادت برسند و جهاد کنند . جهانیان با توسل به اوست که توکّل به احد را می‌آموزند و از نور هدایت ایشان است که برکت زندگی دنیایی درک می‌شود .

/ 3 نظر / 75 بازدید
فاطمه

سلام با مطلب "امام زمان"ي ها بخوانند..به روزم. طرح ختم صلوات براي امام زمان(عج).اين طرح به هيچ وجه اجباري نيست..تعدادشم به عهده ي خودتونه فقط از 100 تا كم نباشه.. لطفا اطلاع رساني كنيد... فقط براي شركت تو اين طرح اسمتونو بايد تو قسمت نظرات وبلاگم ثبت كنيد.لطفا تعداد صلوات ها رو هم ذكر كنيد. اللهم عجل لوليك الفرج.

فاطمه{گل دختر}

خدایـــــــــــا دلم به ســـــان قبله نماست وقتی عقربه اش به سمت " تــــو " می ایستد . . . آرام می شــــ‌ـــ‌‌ـود...! سلام وبتون بسیارزیباس خوشحال میشم به وب منم یه سربزنین نظریادتون نرهااا

عدنان

سلام علیکم بزرگوار وبلاگ خوب و با محتوایی دارید. ممنون می شم به وبلاگ بنده نیز سر بزنید و منو از نظراتتون آگاه کنید.راستی اگه موافق باشید با هم تبادل لینک کنیم.منظر حضور شما بزرگوار هستم.یا علی