پرواز در دیار عشق

 خدایا دوستت دارم ! 

سپاس بیکران تو را ای همه ی امید و پناهم که با همه ی روسیاهی و شرمندگی ام و بار سنگین معاصی ام که عجیب سنگینی اش را بر دوشم احساس میکردم و شرمسار محضر مهربان خدایم بودم به حریم پاک رسولت و حرم روح بخش و دل انگیز و جان فزای نبوی ، اذن دخول و ورود فرمودی و توفیق حضور در شهر پیامبر و دیدن گنبد سبز و دل ربای مسجد النّبی را نصیبم کردی تا روبروی قبّه الخضراء بایستم و به محضر پیامبرت سلام کنم و با گوش جان سلام پیامبر امید و مهربانی را بشنوم !

 ای محبوب جانها ! 

خدای مهربانم ! محبوب من ! ای منتهای کرامت و بزرگی و ای پناه بی پناهان !

چگونه شکر تو را بجای آورم که طعم تنفّس در مقدّس ترین سرزمین عالم هستی را تجربه کردم و بوی بهشت را در روضه النّبی به مشام جان استشمام کردم و چند روزی از وسوسه های مادّی و نفسانی رهانیدی ام و از دنیا فارغم کردی تا در آن دیار عاشقی جای پای فاطمه (س) را در بقیع و اطراف آن با چشم دل ببینم ، من روسیاه که لیاقت این همه عنایت و توفیق را نداشتم که در لحظه ی تحویل سال در حرم نبوی " یا مقلّب القلوب و الابصار ، یا مدبّر اللّیل و النّهار ، یا محوّل الحول و الاحوال ، حوّل حالنا الی احسن الحال " را همراه کاروانیان و زائران زمزمه کنم .

که مناجات امیر موءمنان را در غروب نخلستان مسجد شیعیان مدینه زمزمه کنم ، همان باغی که مظلومیّّت مولایمان علی (ع) و غربت امام حسن مجتبی ( ع ) را با جان میتوان حس کرد (1) و دل بگونه ای میلرزد که از عمق وجود بر مظلومیّت شیعه اشک جاری میشود !

 خدایا دوستت دارم ! 

 که آن لحظه های ناب انتظار و اضطراب و انتظار وصال و رسیدن به جایی که حریم یار است و شیاطین اجازه ورود ندارند که در تراکم نزول فرشتگان برای آنها جایی نیست ، هر چه هست خداست و هر که هست ، خدایی ست و همه در آنجا در امانند از هوای نفس و هوی و هوس ( و من دخله کان امنا ) و درک کردم بر تن کردن لباس احرام را ! لحظات عجیبی بود ! محرم شدن و دل بریدن از دنیا و زیباییها و لذتهای مادی دنیا و لبیک به عبودیّت و بندگی : لبیک اللهم لبیک ، لبیک لا شریک لک لبیک ، انّ الحمد و النّعمه لک و الملک ، لا شریک لک لبیک ........ و بال گشودن و آمدن به سویت ای مهربان یار !

محبوب مهربانم !

با همه ی روسیاهی ام ، آرامبخش ترین سجده ی زندگی ام را در مقابل کعبه ی دلربایت تجربه کردم ، اولین سجده در برابر کعبه یعنی یک عمر طولانی و زیبای عاشقی ! عشق به معبود و محبوب ! عشق به همه ی خوبیها !

اولین سجده در برابر کعبه ....................... غیر قابل توصیف !!!!

 خدای من !  پس از چند روز که از این سفر پر از رمز و راز برگشته ام ، هنوز مست آن شهد شیرین بندگی حضرتت هستم و علیرغم لطف و بزرگواری دوستان عزیزم در دنیای مجازی و اینکه وظیفه می دانستم که مطلبی بنویسم و شکرگزاری کنم که مرا به خانه ات اجازت دادی !

به جلال و عظمتت قسم که دلم برای نوشتن یاری ام نمیکند ، هر گاه قصد نوشتن کردم که از حال و هوای دیار عاشقی بنویسم ، هربار با مخالفت قلب جامانده ام روبرو شدم که نمیتوانم آن عظمت و شکوه و جاه و مقام را در نوشته هایم با قلم ناتوان بنگارم و هر بار اشکم جاری شد و عقب نشینی کردم احساس میکنم که دلم هنوز روی سنگ فرشهای سفید آن دیار ، زیر دست و پای زائرین و طواف کنندگان جا مانده است ، هنوز به هر طرف که بر میگردم آن خال مشکین صفحه ی خلقت را می بینم !

هر گاه که قصد نوشتن می کنم مرور آن غربت غم آلود بقیع ، دلم را می لرزاند و اشکم سرازیر میشود !

پدر بزرگوار و برادر عزیزم

 خدایــــــا ! درک شهد شیرین بندگی حضرت حق و طواف در مطاف کعبه ی دلدادگی و عاشقی ، و سعی در مسعی بین صفا و مروه ، زیارت پاکان روزگار و خاصان پروردگار در مدینه النّبی چیزی نیست که به راحتی نصیب هرکسی بخصوص من روسیاه بشود ، پس عاجزانه میخواهم لیاقت بده تا قدر این توفیق را در تمام زندگی ام بدانم تا عطر و رنگ خدا همواره در مشام جانم جریان داشته باشد !

پی نوشت :

1 _ اگر دلم یاریم کند در مورد مسجد شیعیان مدینه و بسیاری موارد دیگر پستهایی را تقدیم خواهم کرد .

2 _ از لطف و بزرگواری همه ی دوستان خوبم نسبت به این برادر کوچکشان ، نهایت تشکر و قدردانی را دارم و آرزو میکنم به زودی زود خداوند مهربان این سفر ارزشمند را روزی همه آرزومندانش قرار بدهد .

3 _ هر چند قابل نیستم ، لیکن در آن سرزمین مقدس به یاد همه ی شما عزیزان بودم و برایتان دعا کردم و به نیت ویژه دوستان وبلاگ نویس در مسجد النبی کنار ستون توبه نماز خوندم و در مسجد الحرام طواف انجام دادم !

4 _ دلم برای مدینه بهانه می گیرد ............ !!!

5 _ التماس دعا

 همیشه در پناه گل نرگس باشید. انشاالله

/ 95 نظر / 61 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سيد محسن

به نام حضرت دوست سلام حاج آقا ممنون از حضورتان و محبتتان از دعاي خيرتون محروم نكنيد خيلي ها هستند كه دلهاشون بيشتر از جسماشون نياز به دعاي خوباني چون شما دارد دعا شون كنيد در پناه حضرت دوست

پوریا

باایام فاطمیه (شهادت بانوی دوعالم) بروزم ومنتظر حظور سبزتان....

صبح قریب

ما و نوح... نوح داستان عجیبی دارد ...ما داستان عجیبی داریم... مردم نوح از ستم و سختی به تنگ آمدند و از نبی خدا خواستند در حقشان دعایی کند تا مگر در کارشان گشایشی حاصل شود نوح اجابتشان کرد اما پروردگار برای تحقق این گشایش فرمانی صادر کرد... " به یارانت بگو هسته ی خرما بکارند چون درختانشان به ثمر رسید من گشایش کارشان را محقق می سازم" مردم نوح نبی همان کردند که امر رب نوح بود ...سالها بر هم ساییدند تا هسته ها نهال شدند و نهال ها درختی شدند و درخت ها به ثمر نشستند... دیگر وقت گشایش بود...اما!!! وحی پروردگار این بار این بود: به قومت بگو کارشان را باری دیگر تکرار کنند... ثلث یاران نوح از دین برگشتند که این خدا چه خداییست که خلف وعده می کند ؟؟؟ نوح با یاران کم شده اش باز خرما کاشتند و سالیان بر آن چشم داشتند تا نهالهایشان . . . ادمه در وبلاگ امیدوارم از این به بعد دوستان خوبی بری هم باشیم

طیبه

سلام شجره طیبه به روزه خوشحال می شوم اگر سر بزنید. از نظرتون هم بی بهره نگذارید البته. التماس دعا.

یه دوست کوچک

سلام دوست خوبم وبلاگ بسیار قشنگی دارید [گل] با اجازتون لینکتون می کنم[لبخند] یا علی..

تنها

بنام خدا سلام بزرگوار زيارت قبول ، خوشا بحال شما مطلب بسيار زيبايي مرقوم فرموديد . دعا بفرماييد نصيب اين حقير و همه علاقمندان هم بشود . موفق و سربلند باشيد . [گل][گل][گل]

حاج علی

سلام برادر حجکم مقبول و سعیکم مشکور و شرمنده از تاخیر حضور راستشو بخوای از ما سایه ای نمونده که بخواد سنگین هم بشه . مشغله فراوان و اندکی نیز کسالت ما را از یاد دوستان محروم نموده است . ضمنا پیشاپیش ایام فاطمبه را خدمت شما تسلیت میگم . ماجور باشید و پایدار

عبدالله حقدوست

[لبخند][قلب][گل][گل][لبخند] [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند] دوست عزيز؛ سلام با مطالب بسیار زیبا و جديد؛ «رابطه‌ی "عشق" و "دیوانگی"» [گل] [گل] و «اثر ولایتمداری پسر هارون الرشید» [گل] [گل] و «احادیث بسیار زیبای هفته بیست و ششم» [گل] [گل] و « دو نرم افزار مذهبی موبایل» [گل] [گل] و «مناظره "هشام بن حکم" درباره "امامت"» [گل] [گل] در خدمت شما هستم. منتظر حضور سبز شما عزيزان هستم. توصیه می‌کنم تمام مطالب را مطالعه کنید. [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند] [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند]

نرگسی

سلام برادر بزرگوار ... حاج آقا بورقانی عزیز درگذشت پدر بزرگوار همسر محترمه تون رو تسلیت عرض می کنم . برای تازه مرحوم غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان بقای عمر و صبر جزیل آرزو می کنم ...