عید مبعث مبارک

ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد

ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد

دل رمیده ما را انیس و مونس شد

نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت

بغمزه مسئله آموز صد مدرس شد

 به بوی او دل بیمار عاشقان چو صبا

 فدای عارض نسرین و چشم نرگس شد

 به صدر مصطبه ام می نشاند اکنون دوست

 گدای شهر نگه کن که میر مجلس شد

طربسرای محبت کنون شود معمور  

که طاق ابروی یار منش مهندس شد  

لب از ترشح می پاک کن برای خدا

که خاطرم به هزاران گنه موسوس شد  

کرشمه تو شرابی به عارفان پیمود  

که علم بی خبر افتاد و عقل بی حس شد  

چو زر عزیز وجودست شعر من آری

قبول دولتیان کیمیای این مس شد  

خیال آب خضر بست و جام کیخسرو  

به جرعه نوشی سلطان ابوالفوارس شد  

ز راه میکده یاران عنان بگردانید  

چرا که حافظ از این راه برفت و مفلس شد


" مبعث "  پیام آور عدالت و کرامت انسانی

آن روز که در غار حرا ندا بر پیامبر (ص) آمد که بخوان ؛ رسالت نبوی با پیام خروج انسان از ظلمات و حرکت به سوی نور اغاز شد .

بعثت پیامبر اکرم (ص)سرآغاز راهی شد تا انسان از شرک ؛ بی عدالتی ؛ تبعیض ؛ جهل و فساد بیرون آمده و به سوی توحید ؛ معنویت ؛ عدالت و کرامت حرکت کند .

مبعث نبوی با نهضت معنوی شروع شد و انقلابی در عالم بشری ایجاد کرد که هنوز دامنه آن ادامه دارد . این تحوّل روحی ؛ مردم مادّی بت پرست را به مبدا آفرینش راهنمایی کرد و از کردار زشت برحذر ساخت و به نیکویی دعوت نمود . پیامبر (ص) پیروان خود را به این منقبت ستود که شما بهترین امت من هستید و می توانید دنیای بشریت را با اجرای قانون متین قرآن به سعادت مطلوب برسانید .

رسول خدا (ص) در روز 27رجب در مکّه مکّرمه دعوت به خدا را آغاز کرد و سالها بعد در مدینه حکومت اسلامی را تشکیل داد .

حضرت محمد(ص) دین مبین اسلام را به مردمی عرضه کرد که جملگی در آتش جهل می سوختند و دعوت او چنان دلنشین بود که به سرعت دیوارهای جهل و خرافات را فرو ریخت و مردم موج موج به اسلام گرویدند .

رسول خدا در مدینه منشور حکومتی اسلام را پایه ریزی و همه مردم را در اداره حکومت شریک کرد .

حضرت محمد (ص) سالها به صورت پنهانی مردم مکه را به سوی خدا دعوت کرد و آن زمان ندا آمد که دعوت آشکار کن ؛ دشمنان چنان عرصه را بر او تنگ کردند که به دستور خدا هجرت آغاز کرد . پیامبر گرامی اسلام پس از 13سال توقف در مکه در اثر فشار  و اذیت و آزار قریش از طرف خداوند مامور شد به مدینه هجرت کند ؛ هجرت پیامبر و مسلمانان به مدینه ؛ فصل تازه ای در زندگی پیغمبر اکرم (ص)و اسلام گشود ؛ همچون کسی که از محیط آلوده و خفقان آور به هوای آزاد و سالم پناه برد . هجرت پیامبر (ص)و مسلمانان از مکه به مدینه برای پی ریزی زندگی اجتماعی اسلام ؛ نخستین گام بلند در پیروزی و گسترش اسلام و جهانی شدن آن بود . مبعث نبی مکرم اسلام در سراسر ایران اسلامی با شکوه خاصی گرامی داشته می شود .

ایرانیان عزیز نیز همه ساله به همین مناسبت مراسم و جشن هایی را در اماکن  مذهبی  مساجد و حسینیه ها برگزار می کنند وسالروز بعثت پیامبر بزرگوار اسلام را گرامی می دارند .مردم با آذین بندی و چراغانی خیابانها ؛ معابر؛ مساجد و شرکت در مراسم جشن ، ارادت خالصانه خود را به خاتم الانبیا حضرت محمد بن عبدالله (ص)نشان می دهند .

  عاشقان ! عیدتان مبارک باد .

اللهم عجل لولیک الفرج

/ 52 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یاس

باران كه مي بارد تمام كوچه هاي شهر... پر از شور و شوق مي شود... و نويد آمدن تو را مي دهند... بر خود نهيب مي زنم كه... من تنها نيستم اگه چه منتظري تنهايم... در دم صبح بهار ... شاخه اي از گل ياس ... بوته اي از گل نرگس ... بغلي از گل سرخ ... همه را دسته كنم ، برگيرم ... و بسازم سبدي از پر طاووس سپيد ... تا دهم هديه به آنكس كه نوازشگر دلهاي سبك روحان است... به آن تك سوار پيشتاز سرنوشت ... به آن قافله سالار اينده بشريت... [گل][گل] سلام و عرض ادب ! اعياد متبرکه شعبانيه بخصوص ميلاد پر بركت منجي عالم بشريت حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف بر شما و خانواده محترم مبارك باد ... [گل]

استاذنا

بهلول بن عمرو كوفی از دانشمندان زیرك و زبر دست و نكته سنج عصر امام صادق ـ علیه السّلام ـ و امام كاظم ـ علیه السّلام ـ بود، او برای این‌كه قاضی هارون الرّشید نشود، خود را به دیوانگی زد، تا هارون از او منصرف شده و مقام قضاوت را به او واگذار ننماید، او اهل مناظره بود و با استدلال و لطائف بسیار ظریف، پوچی عقائد انحرافی مخالفان را آشكار می‌نمود، یكی از مناظرات او این بود كه: او شنیده بود ابوحنیفه (رئیس مذهب حَنَفی) در درس خود گفته است: «جعفر بن محمّد (امام صادق ـ علیه السّلام ـ) سه مطلب را گفته، ولی من هیچ‌كدام از آن‌ها را قبول ندارم و آن‌ها را نمی‌پسندم، و آن سه مطلب این است: 1ـ «شیطان به وسیله آتش، عذاب خواهد شد، و این درست نیست زیرا شیطان از آتش آفریده شده، و چیزی كه از سنخ آتش است به وسیله آتش، اذّیت نمی‌شود. 2ـ «خدا دیده نمی‌شود»، با این‌كه هر چیز موجودی، به‌ناچار قابل دیدن است. 3ـ «كارهائی كه بندگان انجام می‌دهند خودشان با اختیار خود، آن‌ها را انجام می‌دهند»، با این‌كه آیات و روایات برخلاف این قول است و كارهای بندگان را به خدا نسبت می‌دهند (ما در كارها مجبوریم نه مختار).

استاذنا

بهلول كلوخی از زمین برداشت و بر پیشانی ابوحنیفه زد، ابوحنیفه در مورد بهلول، نزد هارون شكایت كرد، هارون دستور داد بهلول را حاضر كردند و او را سرزنش نمود. بهلول در آن مجلس، به ابوحنیفه گفت: «1ـ درد جای كلوخ را كه ادّعا می‌كنی به من نشان بده كه بنگرم و اگر نشان ندهی پس در عقیده خود كه می‌گوئی هر چیز موجودی، دیدنی است، خطا می‌كنی، 2ـ تو می‌گوئی جنس موجب آزار جنس نخواهد شد، تو از خاك آفریده شده‌ای بنابراین نباید كلوخی كه از خاك است، به تو آسیب رسانده باشد. 3ـ وانگهی من گناه نكرده‌ام، چرا كه به عقیده تو كارهائی كه از بنده سر می‌زند، فاعل آن خدا است، بنابراین خدا تو را زده است نه من!!». ابوحنیفه ساكت شد و در حالی كه شرمنده شده بود، از مجلس برخاست و فهمید كه ضربه بهلول به‌خاطر پاسخ به عقائد بی‌اساس او بوده است.

امروز ایرن

با ما باشید تا بی خبر نباشی لحظه به لحظه با امروز ایران . . . . . .... برای دسترسی سریعتر به امروز ایران با ما تبادل لینک کنید . . . . . با تشکر

ریحانه

سلام. وبلاگ خیلی قشنگ و بامحتوایی دارین. به وبلاگ ما هم سر بزنین خوشحال می شیم. یا حق[گل][گل]

روح الله احمدی(بلبل)

سلام بر شما بسیار ممنونم از محبتتون من هم به شما تبریک عرض میکنم البته روزهای خوشی را سپری نمیکنم.. خدمتتان عرض میکنم خصوصی

سادات

با عرض سلام خدمت برادر بزرگوار و ارجمند این اعیاد بزرگ و مخصوصا روز هایی که به مناسبت این اعیاد به شما تبریک عرض می کنم و همچنین به همه پاسداران و جانبازان و ایثارگران غیرتمند و بزرگوار تبریکات مخصوص این روزهارا عرض مینمایم و برایتان ارزوی موفقیت و سلامت و بهروزی هر چه بیشتر را از درگاه الهی خواهانم ایام بکام و در کنف حمایت اقا و مولایمان یوسف فاطمه [گل][گل][گل][گل][گل][گل]

سمیرا

عید شما هم مبارک ممنون که به وبلاگم سر زدین و کامنت دادین شاید دیدین مطلبو یه موقع حذف کردم فعلا[گل][گل]

خوب